ODOVZDAŤ SA JEŽIŠOVI. Duchovné cvičenia so sv. Matúšom – Krzysztof Wons SDS

17.95 

Počúvaj… Boh nám hovorí: „Počúvaj.“ Chce upriamiť našu pozornosť na fakt, že on hovorí a prihovára sa nám. Zdá sa to ako samozrejmé a veľmi jasné. Nemôžeme poprieť, že sa Boh k nám prihovára. A predsa nám tento fakt môže uniknúť aj v tak mimoriadnom čase ako sú duchovné cvičenia. Stáva sa to často. Prestáva to byť udalosťou a správame sa, akoby nám Boh nič nehovoril. Náš život a v ňom modlitba sa stáva dialógom so sebou samým, s vlastnými problémami a trápeniami. Sme sami so svojou únavou, bolesťou a otázkami. Zažívame zlú skúsenosť so samotou.

Slovo „počúvaj“ je ako bozk Boha, ktorý nás chce vyviesť zo zle prežívanej samoty, ktorá vedie k osamelosti. Božie slovo nás učí prežívať inú samotu. Je to samota, v ktorej dokážeme vytvárať hlboké puto s Bohom a v dôsledku toho aj so sebou samým.

Popis

Popis

Premeditované Evanjelium podľa Matúša formou lectio divina. Sprevádza nás druhou etapou kresťanského rastu. Evanjelista Marek (prvá kniha Uveriť Ježišovi) nás priviedol k rozhodnutiu sa pre Ježiša Krista, k rozhodnutiu byť jeho učeníkom. Nie stále však naše slová a činy vyjadrujú túto našu základnú voľbu. Preto nás evanjelista Matúš učí rásť vo viere a pomáha nám stávať sa skutočnými kresťanmi. Duchovné cvičenia so sv. Matúšom nás vedú k plnšiemu odovzdaniu sa Ježišovi Kristovi a upevneniu sa v identite Kristových učeníkov.

 

ODOVZDAŤ SA JEŽIŠOVI. Duchovné cvičenia so sv. Matúšom – Krzysztof Wons SDS

Ďalšie informácie

Ďalšie informácie

Hmotnosť 450 g
Počet strán

304

Formát

A5

Väzba

viazaná

MISIONAR.SK | © kreatívne fullservisové štúdio Tvorba webstránky,  Dizajn a SEO